Jackova kytara

Vytvořte design unikátní kytary

Co vznikne, když to dají dohromady mistři kytaráři, designéři, airbrusher a fanoušci skvělé whiskey? Jackova kytara! Jedinečný projekt Jack Daniel’s, do kterého se navíc můžete zapojit i vy. Jak? (pokračování článku)

Yahoo

Logo na tento den aneb 30 dní = 30 verzí loga Yahoo!

Yahoo chystá změnu vizuálního stylu. K velkému odhalení nového oficiálního loga vyhledávacího portálu dojde 5. září 2013. Do té doby můžete být každý den překvapeni jinou verzí od jiného grafika. Líbí se vám tento neobvyklý způsob marketingové kampaně? Vyberete si mezi návrhy svého favorita? Zatím můžeme jen tipovat, jestli v názvu zůstane výrazné ypsilon, vykřičník a fialová barva. (pokračování článku)

Socifi

Český produkt Socifi umožňuje zpeněžit volné WiFi sítě, kdekoli na světě

Socifi je nový produkt, který tento týden představila digitální agentura PositiveZero.co.uk. Ten se zaměřuje na volné WiFi sítě a nabízí jejich majitelům způsob jak na provozování bezplatného připojení vydělat anebo třeba jen propagovat vlastní značku. Ruku v ruce pak agentura spouští i mediální síť, která bude prostor v těchto volných sítích nabízet. (pokračování článku)

Nomad

Putující nomádi znovu vyrážejí na cesty, aby zdarma promítli svoje zkušenosti do vašich projektů

Po necelém roce se opět setkáváme s on­line výpravou designerů Skákaly a Martina Jedličky, která startuje v pondělí 5. srpna. Jejich tým navíc posílí copywriterka Trang Do Thu, kreativec Martin Kermes a designer Lukáš Pitter. Vyrážejí na společnou pouť českou krajinou aby navštívili kohokoliv, kdo se chce podělit o kousek sebe a své práce. Co mají letos v plánu? (pokračování článku)

Prezident

Miloš nebo Karel? Prezidentský souboj vizuálních stylů

Jsou tu prezidentské volby, a aniž bychom vás chtěli nějak ovlivňovat, přinášíme vám srovnání toho, jak se oba kandidáti na prezidentský úřad prezentovali v uplynulých dnech v médiích. To vše doplněno o lehký komentář. V níže uvedených ukázkách nehledejte kompletní ukázky všeho, co oba kandidáti na úřad prezidenta v kampaních použili, spíše jen pár střípků toho, jak se prezentovali. Který vizuální styl je vám sympatičtější? Hlasujte pod článkem. (pokračování článku)

Depositphotos

Depositphotos rozšiřuje své schopnosti: Nové funkce nyní k dispozici i v češtině!

Depositphotos, nejrychleji rostoucí fotobanka ve světě, přesáhla milník 9 miliónů obrázků. Kromě toho pro dosažení nových výšin nyní představuje zbrusu nové funkce lightboxů a českou verzi internetových stránek. Nyní je pro kupující i přispěvatele mnohem jednodušší používat webové stránky Depositphotos a ocenit všechny jejich výhody. Sbírka souborů Depositphotos narůstá v důsledku tak slavných autorů, jako jsou například WaveBreak Media, Pressmaster, Life on White, PHB.CZ, Nagib, YuriArcurs, Andres Rodriguez, Julien Tromeura a spousta dalších talentovaných fotografů a ilustrátorů. (pokračování článku)

Nomad design

Co se stane, když si vyrazí na výlet dva designéři

Dva designéři Skákala a Martin Jedlička vyrazí dnes (tedy 19. června) na cestu českou krajinou, nabízejíc zcela zdarma své služby za možnost poznání a seznámení, za příležitost podělit se o své zkušenosti, připraveni chápat a rozhodnutí neustupovat… Je to vážně míněná akce? Co chtějí dokázat a co je jejich cílem? Zeptal jsem se… (pokračování článku)

Branding Director

Konec PDF manuálů v Čechách

Počátkem června se na webu objevila aplikace Branding Director, která českým designérům umožňuje snadno a rychle vytvářet online manuály korporátní identity pro své klienty. Aplikaci vytvořila agentura Touch Branding, která se sama specializuje na tvorbu korporátních stylů a manuálů. Protože mně samotnému přijde tato aplikace jako pozoruhodný a užitečný nástroj, rozhodl jsem se pro krátkou prezentaci tohoto nástroje na Design portálu. Na otázky o Branding Directoru bude odpovídat Martin Marušinec, „duchovní otec“ projektu. (pokračování článku)

Leporelo

Brno má nový designshop v Domě umění

Ve městě opět ožívá design ve všech jeho podobách. Díky nově otevřenému desigshopu s názvem Leporelo+, který sídlí přímo v nově zrekonstruovaném Domě umění města Brna na Malinovského náměstí, nachází tvůrci designu vyhovující prostor pro prezentaci svých výrobků a obchodní zastoupení na Moravě. (pokračování článku)

Bydleni

Zveme vás na jedinečnou výstavu nových projektů: Bydlení

Výstava Bydlení, nové projekty v roce 2011, představí návštěvníkům především nabídku projektů významných developerských společností. Na své si tak přijdou všichni návštěvníci, kteří aktuálně hledají nové bydlení nebo o jeho pořízení uvažují v nejbližší době, ale i ti, kteří si přijdou pro nezávazné informace případně pro inspiraci. (pokračování článku)

Graphics Suite X5

Profesionální grafické výsledky snadno a rychle

Sada CorelDRAW® Graphics Suite X5 je ověřený ilustrační a designérský software. Jeho přirozeně ovladatelné a obsahově bohaté prostředí snadno zapojíte do svých pracovních postupů, aby vám pomohlo přesvědčivěji vyjádřit vaše tvůrčí nápady. Můžete se ihned pustit do práce, učit se za pochodu a bez obav vytvářet návrhy pro jakékoli médium. (pokračování článku)

Vánoce 2009

Veselé vánoce přeje Design portál

Štědrý den je tady a tak bych vám rád jménem celého týmu, který pro vás letos Design portál připravoval, popřál šťastné a veselé vánoce. Pod stromečkem ať najdete krásné dárky a užijete si dny volna. A když už nám počasí nepřeje užít si volno na zasněženém svahu, tak jej alespoň využijte k relaxu neb i toho je čas od času potřeba :) (pokračování článku)

Pixmac vánoce

Vánoční inspirace od Pixmac

Hledáte vánoční a novoroční inspiraci na poslední chvíli? Nebo jen chcete načerpat sváteční náladu? Právě pro vás přinášíme výběr z nejoblíbenějších fotografií s vánoční tématikou z mikrofotobanky Pixmac. Jsou mezi nimi snímky klasické i moderní a stejně tak i vektorová grafika. A možná přijdou i falešní sobi! (pokračování článku)

Light Garden

Light Garden Magazine - nový server o módní a reklamní fotografii

Před několika dny byl spuštěn nový server o módní a reklamní fotografii. Projekt Light Garden Magazine je jedinečný tím, že za jeho zrodem stojí lidé, kteří se v prostředí módy a reklamy již několik let pohybují a dokázali přesvědčit i další ze známých osobností, že stojí za to nechat si nahlédnout 'pod pokličku'. Server si klade za cíl odhalovat tajemství, která stojí za vznikem působivých reklamních vizuálů a přiblížit tento svět i ostatním. Každý den také představuje novou 'inspiraci' - výběr z těch nejlepších světových editoriálů a kampaní. (pokračování článku)

Leontinka

Golf pro Leontinku: úspěšný třetí ročník charitativní golfové tour byl uzavřen na Konopišti

Nadace Leontinka uzavřela dne 22. 9. 2009 v Golf Resortu Konopiště třetí ročník charitativních golfových turnajů na podporu dětí a studentů se zrakovým postižením. Golf pro Leontinku 2009 čítal celkem 7 turnajů a odehrával se na předních českých hřištích. Role moderátora se ujali sportovní komentátor Jaromír Bosák a herečka Bára Štěpánová. Očekává se, že výtěžek letošní benefiční golfové tour přesáhne 700 000 kč a bude věnován na konkrétní projekty Nadace Leontinka, které ulehčují integraci zrakově postižených dětí do společnosti. (pokračování článku)

Prague College

Nová studijní příležitost

V případě, že jste se ještě nerozhodli a stále zvažujete studijní možnosti pro školní rok 2009/2010, Prague College může být pro Vás to pravé. Chcete-li studovat v srdci Prahy a zároveň mít pocit, že jste součástí propojování kultur, neváhejte navštívit Prague College. Jedná se o britskou vysokou školu v Praze, s výukou pouze v anglickém jazyce. Partnerskou univerzitou je zde Teesside University ze severovýchodní Anglie. Právě na Prague College můžete získat vysoce uznávané vzdělání a prestižní britské tituly. (pokračování článku)

visual_bacchanale

Vizuální bakchanálie

Plný bufet pro velké oči. (pokračování článku)

Pixmac

Pixmac — přestavení české Mikrofotobanky

Redaktor Design Portálu se v červnu roku 2008 dostal k projektu Microstock fotobanky. Zajímá vás co ho za první půlrok života překvapilo a jaké řeší výzvy? Pojďte odhalit zákoutí startupu Pixmac. (pokračování článku)

Promax 2009

Promax 2009

Prestižní udílení cen za televizní grafiku se letos konalo v Praze. Při té příležitosti byl dán v rámci konference určitý prostor pro prezentaci českých motion design projektů. Poprvé tak byl veřejně prezentován kompletní projekt redesignu České televize včetně zatím nerealizovaného nového loga. (pokračování článku)

Prague College

Prague College otevírá nový bakalářský program: BA (Hons) Graphic Design

Od podzimu letošního roku 2009 zahajuje Prague College v úzké spolupráci s University of Teesside nový studijní program: BA (Hons) Graphic Design. „Jedná se o naprosto unikátní program svého druhu, jediný takový v angličtině a v Praze!“ říká Douglas Hajek, ředitel Prague College. Rozšíření bakalářského studijního programu je dlouhodobou strategií britské vysoké školy Prague College. (pokračování článku)

bienale hapticke 0

Bienále haptické

Jak jistě víte, letošní brněnské bienále grafického designu připravilo pro své návštěvníky příjemnou drobnost. Převážná většina knižních a časopisových exponátu je vystavena na milost i nemilost nenechavým rukám návštěvníků. (pokračování článku)

D JEDNA

D1

Je pondělí osmého září. Dálnice D1 z Brna do Prahy. Téměř všechny reklamní plochy jsou znehodnoceny převážně růžovou barvou. Nasledují dokumentační fotografie bez komentáře. (pokračování článku)

Sax hotel

Design hotel Sax v Praze

Máte rádi design a nebaví vás muzea kde vystavené exponáty jsou ve vitríně anebo je hlídá bystrozraký senior? Možná je tady pro vás tip – letos v dubnu otevřený hotel Sax v Praze. Nový designový hotel je otevřen v romantickém prostředí Malé Strany v jednom z klasicistních domů (Jánský vršek 328/3, Praha 1). Interiér je dílem architekta Jaromír Pizingera. (pokračování článku)

Tablobus

Tablo + autobus = tablobus

Maturitní tablo jako nástěnka za výlohou obchodu? Ani náhodou, rozhodli jsme se už před rokem v naší třídě G4 oboru Virtuální grafika na SŠ aplikované kybernetiky s.r.o. v Hradci Králové. A tak vznikla myšlenka „Tablobusu“. (pokračování článku)

Konektor

Konektor spojuje ty nejlepší

Nově vznikající agentura slibuje síť špičkových reklamních a komunikačních odborníků. Při pohledu na tým jde opravdu o něco výjimečného co v České republice nemá obdoby.Zeptali jsme se proto dvou zakladatelů a současně členů týmu, Petra Rydla a Martin Charváta, na několik otázek ze zákulisí tohoto fascinujícího, nově vznikajícího uskupení. (pokračování článku)

DesignMagazin.cz

Na světě je nový český internetový magazín o designu

Design zažívá v České republice v poslední době nebývalý boom. Přesto však tomuto pozoruhodnému oboru na pomezí umění, řemesla a průmyslu není věnován dostatečný prostor v masových médiích. I na toto reaguje nový on-line DesignMagazin.cz. Ten založil fotograf a webdesigner Ondřej Lazar Krynek. (pokračování článku)

Design in Central and Eastern Europe

Designeast.eu v ruském jazyce

Designeast.eu - blog o designu ve střední a východní Evropě má nyní verzi i v ruském jazyce. Nápad spustit tuto verzi vznikl ve spolupráci s Marinou Ryazanskou z ukrajinského studia Kavoon. Důvodem tohoto kroku je strmě rostoucí počet rusky mluvících návštěvníků a konstantně se rozrustající designérská komunita. (pokračování článku)

Billboard hotel

Billboard hotel

Loni v listopadu byl v Berlíně instalován zajímavý billboard. Není to jen tak obyčejný billboard, ale je to billboard hotel. Jedná se o jeden pokoj s koupelnou (32 m2) vybudovaný uprostřed čtyř billboardů. (pokračování článku)

Úchylná trička

Úchylná trika

Úvodní díl občasného seriálu o dění v tričkové subkultuře. Unifoma dneška, jak se přezdívá triku, se dostala na mušku mnoha designérů. V posledních letech zaznamenala celosvětová scéna zabývajíící se designovými triky obrovský boom. (pokračování článku)

Vinyl Toys

Vinyl Toys aneb víte s čím si hrají designeři?

Designová záležitost Vinyl Toys nejspíše pomalinku proniká i do České republiky. Jde to opravdu hodně pomalu, ale nemusí pršet, hlavně, že kape! První odvážnou kapkou je obchod B.fly gifts & accessories, v jehož nabídce se tyto "hračky" objevily. Neodolal jsem a hned jsem si jednu figurku objednal. (pokračování článku)

Post-it na Designbloku

Superstudio Designbloku opět zaplavily barevné lístečky Post-it

Na letošním, jíž devátém, ročníku Designbloku 2007 měli návštěvníci opět možnost zvolit si pomocí lístku Post-it svůj nejoblíbenější exponát (pokračování článku)

Nissan

Inovativní design automobilky Nissan očima Martina Uhlárika

Během své nedávné návštěvy v České republice hovořil Martin Uhlárik, senior designér Nissan Design Center Europe, o současných trendech v automobilovém designu, o nejnovějším konceptu dodávky NV200 a popsal také činnost evropské kolébky designu modelů Nissan – Europe Design Center v Londýně. (pokračování článku)

Urban Legend

Drawá značka Urban Legend startuje

VV těchto dnech startuje nový label Urban Legend, za kterou stojí kluci ze studia DRAWetc.. Hlavním výtvarníkem kolekce je Jirka Franta spolu s Honzou Jiříčkem. Jarin se postaral o produkci a spolu s Danchezem připravil designy a website. Zúčastnit se také můžete soutěže o trička a placky Urban Legend. (pokračování článku)

Unie grafického designu

Vznikla Unie grafického designu

Nespokojenost se stavem grafického designu v České republice, špatným průběhem výběrových řízení a nízká prestiž grafického designu v očích veřejnosti. To jsou jen některá z témat, která vedla v těchto dnech třináct designerů a studií k založení Unie grafického designu. (pokračování článku)

Okurky

Máte tip na zajímavý článek o designu či grafice? Napište nám!

Máte tip na nějakou zajímavou akci nebo výstavu? Viděli jste zajímavou reklamu, plakát anebo jste právě dočetli skvělou knihu o grafice? Dejte nám o tom vědět, rádi váš tip zveřejníme. (pokračování článku)

Urban Vinyl - Plush toys

Urban Vinyl / Plush toys

Urban vinyl / plush toys (dále jen UT) není mezí Čechy příliš známé téma. Dohadovat se proč tomu tak je, je dle mého zbytečné. Bohužel je to tak. Jedná se buď o plastové nebo plyšové (látkové...zkrátka různé druhy textilu) hračky, nebo chcete-li postavičky. (pokračování článku)

MÝM POLITIKŮM

Mým politikům

Server www.mympolitikum.cz konečně zahajil provoz. Vox Populi, Emulátor politika, Tisk k neposrání, krátký film Očima politika a čtyři tv spoty konečně online. (pokračování článku)

Navstevnost Designportal.cz

Jakou návštěvnost má Designportal.cz?

Jakou návštěvnost má portál věnující se výhradně grafice, designu a reklamě? Řekl bych, že poměrně slušnou. Samozřejmě díky vám všem a především díky redaktorům. Konkrétní čísla v článku. (pokračování článku)

joost

JOOST - televize přes internet spuštěna, máme pro vás pozvánky

Zdá se, že po YouTube a několika desítkách jeho následovníků se v oblasti internetového videa objevuje něco nového a tím je internetová televize se všemi vymoženostmi interaktivity, které se nabízejí. (pokračování článku)

Holga

Co dokáže foťák za osm stovek?

Někteří z vás možná již slyšeli o foťáku se jménem Holga, ale troufám si říct, že pro většinu z vás je tento přístroj velkou neznámou. Což je tak trochu škoda, protože za opravdu lidovou cenu získáte přístroj, který neklade žádné překážky vaší kreativitě a naplno ukáže co ve vás vězí a čeho jste schopni. (pokračování článku)

Zamestnani

Spouštíme novou sekci: zaměstnání pro grafiky

Nejen všem grafikům, ale i lidem točícím se kolem designu a reklamy je určena nová rubrika "zaměstnání". Cílem je zde uveřejňovat inzeráty firem nabízejících práci v oboru a také zveřejňovat nabídky grafiků, kteří hledají nové příležitosti. (pokračování článku)

Video sekce

Design portal má novou sekci - videa

Ačkoli to tak dlouho nevypadalo, pod povrchem Design portalu se pracovalo, kódovalo a dnešním dnem se portál rozrostl o další sekci a tou je sekce videa. (pokračování článku)

Trautenberk

Je tu nová módní značka Trautenberk

Trička, trička a zase trička - to je oč tu běží. Značka Trautenberk nabízí zákazníkům prozatím výhradně tento sortiment, ale ne jen tak ledajaký. (pokračování článku)

iPhone

Apple právě představil iPhone

Steve Jobs dnes představil zbrusu nový produkt Applu. Jedná se o dlouho očekávaný iPhone a ti kdo čekali že to bude bomba se vůbec nemýlili. Mimo funkce je to i kousek se skvělým designem, takže důvod proč o něm napsat na Design portal určitě je. (pokračování článku)

Design portal

POZOR: Změna adresy RSS kanálů

Abychom trochu odlehčili už poměrně zatíženému serveru na kterém Design portál běží, museli jsme změnit adresy RSS kanálů. Pokud tedy používáte RSS čtečky, níže ve článku najdete nové adresy. (pokračování článku)

Defect

Defect aneb kolik trik oblékáš, tolikrát si člověkem

Jak se zdá českému fashion designu se začíná dařit. Před pár týdny jsme vám přinesli článek o značce FUGU, před pár dny spustilo studio Najbrt MojeMoje a nyní se opět k životu probouzí značka Defect. Nutno přiznat, že právě Defect má ze všech výše jmenovaných nejdelší historii a také proto jsem se vydal vyzpovidat Zdeňka Krejčího, zakladatele a duchovního otce značky. (pokračování článku)

Fugu

FUGU

Fugu - jedinečný požitek pro labužníky. Ne, nejedná se skutečně o lahůdku připravovanou z nebezpečně jedovaté ryby stejného názvu. Jedná se o nový label v oblasti českého fashion designu. (pokračování článku)

Centrum

Centrum.cz bude mít nový design

Před časem pořádal server Centrum.cz tendr na dodavatele nového vzhledu serveru a hle, již tu máme první ovoce. Na internetu se tento týden objevilo několik zbrusu nových návrhů. Bohužel většina serverů k této zprávě připojuje náhledy na server Atlas.cz a Yahoo.com. Ani my nebudeme výjimkou ... (pokračování článku)

Ctvereckova loga

Loga prožívají dobu čtverečkovou

Možná si vzpomínáte na "dobu fajfkovitou", kdy každé druhé logo obsahovalo nějkou tu fajfku ala Nike. Pak přišla "doba spirálovitá", kdy se kdejaké logo kroutilo ve tvaru novácké spirály. No a nyní přichází "doba čtverečkovitá" kdy se nám loga začínají hranatit. (pokračování článku)

Human upgrades

HumanUpgrades

Zajímavá bakalářská práce studenta atelieru Grafického designu Fakulty výtvarných umění v Brně. Jedná se o vizuální styl firmy, která pomocí nejnovějších technologií vylepšuje lidské tělo. (pokračování článku)

Design portal

Začínáme ...

Dnešním dnem startuje nový server Design Portal. Server, který by se měl věnovat hlavně čekému designu a také lidem kolem něj. Zařadí se po bok několika málo serverů a blogů věnující se této problematice doufajíc ve světlejší zítřky. (pokračování článku)