Summary
Snahu o autorské písmo obvykle chválíme. V případě Kamenického Šenova je však těch originálních prvků už trochu moc. Písmo složené z krystalů bohužel není dobře čitelné a působí hodně nevyváženě. Chápu úmysl dát do loga hlavní turistický cíl, ale celková konstrukce je poněkud komplikovaná. Plusem je zahrnutí dalších turisticky významných míst do manuálu.
-
Logo
-
Vizuální styl
-
Zpracování
Celkově
Hodnocení čtenářů
( hlasů)Severočeské město Kamenický Šenov má nové logo. Je složeno z krystalů a jeho autorem je grafické studio Růžolící chrochtík. Kromě loga vznikl i vizuální styl jehož součástí je autorské písmo Steinschönau Sans.
Město se sklářskou historií doposud v komunikaci používalo pouze erb. Nový vizuální styl definuje i loga pro nejčastější turististické cíle, jakým je například sklářské muzeum.
„Tvar piktogramu logotypu je identický s nejvýznamnější místní turistickou destinací Panskou skálou, známou pod názvem čedičové varhany.“
Bohumír Golda, Růžolící chrochtík
Logo
Explikace
Bohumír Golda, Růžolící chrochtík
„Základem logotypu a piktogramů je stylizovaný tvar krystalu čediče, nebo také lze tvaroslovím ikonograficky přirovnat k siluetě krystalu křišťálu, nebo též k výbrusu na křišťálovém sklu. Z tohoto základního prvku je sestaven originální font Steinschönau Sans, vlastní logotyp a veškeré piktogramy navigačního systému. Celý grafický design vizuální komunikace města tak funguje jako stavebnice variuící stylizované siluety krystalů.“
Písmo:
- titulkové písmo: Steinschönau Sans, autorské písmo
- doplňkové písmo: Teuton, František Štorm, Storm Type Foundry
- doplňkové písmo: Dyna Grotesk, František Štorm, Storm Type Foundry
Tým:
- Bohumír Golda, autor logotypu a celého typografického řešení
- Martin Chocholatý a Patrik Fuxa, digitalizace písma Steinschönau Sans a DTP zpracování manuálu
Ukázky vizuálního stylu
Zdroj a foto: chrochtik.cz, kamenicky-senov.cz