-
Hodnocení redakce
Hodnocení čtenářů
( hlasů)Symbolem „trojky“ v originálním pojetí se bude od nynějška prezentovat městská část Praha 3. Nové logo vzešlo z otevřené designérské soutěže, do které dorazilo 81 návrhů. Odborná porota ocenila ucelené, promyšlené a kvalitní zpracování, které zároveň obsahuje nadhled a smysl pro humor. Autorem vítězného návrhu je Jakub Vaněk Studio.
„Návrhů se sešlo opravdu hodně. Na vítězi jsme se nakonec shodli jednomyslně. Oslovil nás svěží a zapamatovatelný styl i možnost další práce s tím nápadem.“ Jiří Ptáček, starosta Prahy 3
Autoři vítězného návrhu Jakub Vaněk a Barbora Micajová navrhli jednoduché, dobře pochopitelné a zapamatovatelné logo, které nabízí široké využití. Soutěž, kterou pořádala organizace Czechdesign, byla otevřená pro všechny zájemce z řad odborné veřejnosti. Z 81 odevzdaných anonymních prací porota vybrala 3 nejlepší, které postoupily do druhého kola:
- Jakub Vaněk Studio
- Martin Poláček
- Bros in Trikos
„Vítězný návrh splňuje přesně to, co by měl současný komplexní vizuální styl nabízet. Nejde jen o logo. Logo je pouhým startem do příběhu, který nabízí širokou škálu použití a rozvedení přes lehce provokativní až po pečlivě vystavěnou intelektuální hru. Jsme však ve výjimečné pražské čtvrti, kde se přirozeně míchá ‚staré‘, autentické s progresivním. Všechny tyto aspekty bude umět nový vizuální styl pojmout, a to určitě není málo. Vždy mě těší, když se objeví nová, mladá a neokoralá grafická buňka, která se navíc nebojí pracovat s humorem a nadsázkou,“ okomentoval vybraný design člen poroty Petr Babák, grafický designér, pedagog VŠUP a publicista.
Kromě Petra Babáka zasedli v porotě i Žaneta Drgová Kögler a Robert V. Novák.
Původní logo
Nové logo
Explikace
Barbora Micajová a Jakub Vaněk, Jakub Vaněk Studio
„Naším cílem byl uvolněný, lidský a jednoduchý vizuální styl. Takový, aby si ho obyvatelé Prahy 3 osvojili a dál si žil svým životem. Dnešní podoba Prahy 3 poskytuje rozmanitou škálu míst pro setkávání, která posouvají život do ulic. Identitu jsme tedy založili na místech setkávání a mezilidských vztazích.
Jsou to právě místa, která spojují, stírají rozdíly mezi stařenkou ze Žižkova, hrobařem z Olšanských hřbitovů a ředitelem z Vinohrad. Jsou to nositelé vzpomínek — první rande, místo pro tvoření, ranní káva u novin, karty se sousedem, první návštěva kina nebo sledování mistrovství světa.“
Použité písmo je Vegan Sans, jehož autorem je Vojtěch Říha z písmolijny Superior Type.
Ukázky vizuálního stylu
Zdroj a foto: Nikol Štrosová, czechdesign.cz, jakub-vanek.cz, linked-in